Wrocławski Rower Miejski - stacja rowerowa Arkady

WRM, czyli Wrocławski Rower Miejski to alternatywny środek transportu, umożliwiający szybkie poruszanie się po mieście. Powstał jako pierwsza w Polsce bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, umożliwiając mieszkańcom szybki i przyjemny sposób komunikacji uzupełniający transport publiczny.

Rowerzyści mają dziś do dyspozycji aż 200 stacji i 2000 rowerów.

Od wiosny 2019 roku można też korzystać z 1000 rowerów IV generacji i 65 rowerów niestandardowych. Nowością jest również możliwość zwracania rowerów poza wyznaczonymi stacjami. Ta opcja jest dodatkowo płatna, by promować pozostawianie rowerów na stacjach, co ułatwi wypożyczenie kolejnym użytkownikom.

Wrocławski Rower Miejski to nie tylko popularny środek transportu, z którego codziennie korzystają setki osób – to styl życia, ekologiczna świadomość i pozytywne myślenie! Z systemu korzysta już blisko 200 000 użytkowników. Nowi mogą zarejestrować się na stronie WroclawskiRower.pl, poprzez aplikację mobilną WRM lub jeden z 40 terminali.

Aktualizowaną mapę stacji rowerowych znajdziesz pod adresem
https://wroclawskirower.pl/mapa-stacji/

cennik WRM Arkady

JAK KORZYSTAĆ Z ROWERÓW?

Dołącz!1. Dołącz!
Zarejestruj się, wchodząc na stronę https://wroclawskirower.pl/rejestracja/. Podaj wymagane dane, zaakceptuj regulamin i wpłać minimum 10 zł opłaty inicjalnej. Wystarczy 1 min. i gotowe! Możesz korzystać z rowerów miejskich 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, kiedy tylko na Twoim koncie pojawią się środki!

Wypożycz!2. Wypożycz!
Podejdź do terminala i naciśnij „Wypożycz". Podaj numer telefonu komórkowego oraz PIN i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wybrany przez Ciebie rower zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony linką – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu. Szerokiej drogi!

Zwróć!3. Zwróć!
Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot. Uwaga: jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca – przypnij rower zamkiem szyfrowym do wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Gotowe!

Jeździsz!4. Jeździsz, kiedy chcesz!
Korzystaj z rowerów miejskich, kiedy tylko masz ochotę – od wiosny do późnej jesieni, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pierwsze 20 minut jazdy zawsze jest darmowe!

Szczegóły: https://wroclawskirower.pl/

WRM na Facebooku: www.facebook.com/wroclawskirowermiejski

Operatorem rowerów we Wrocławiu jest Nextbike. Firma działa w Polsce od 2011 roku na licencji Nextbike GmbH, niemieckiej firmy istniejącej od 2004 r., która jest obecna na 3 kontynentach w 14 państwach i 73 miastach. Jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike umożliwia korzystanie z floty 17 000 rowerów na całym świecie. System jest obecny m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Turcji, Cyprze, Emiratach Arabskich, Chorwacji, Azerbejdżanie, Łotwie, Nowej Zelandii i od tego roku w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i Bułgarii.