Pasieka Dziadka Tolka

LOKALIZACJA:

POZIOM 0

lokalizacja w Arkadach WrocławskichParking
PLAN CENTRUM


KONTAKT:

AW mail us biuro@pasiekadziadkatolka.pl
AW call us mobile 601429242
AW www Pasieka Dziadka TolkaPasieka Dziadka Tolka

Pasieka Dziadka Tolka

Zapraszamy do świata pszczół, kwiatów, uli i miodu. Zapachów i smaków dzieciństwa, do natury, krajobrazów, lasów, łąk i ogrodów. Wystawa " Fascynujący Świat Pszczół " to opowieść o życiu w ulu, o cudach natury jakie nam przez miliony lat tworzy nasza planeta Ziemia. Kreatywny, wesoły, bogaty w edukację czas. Ekspozycja sprzętu pszczelarskiego, możliwość degustacji miodu, ule z różnych części świata oraz historia życia pszczół oczaruje każdego uczestnika.

https://www.facebook.com/interaktywnapasiekadziadkatolka

PASIEKA DZIADKA TOLKA

Historia z pszczołami tak jak i historia większości pszczelarzy z Przemkowa i okolic rozpoczęła się Dziadka. Dziadka Tolka.
Dziadek Tolek pasiekę założył w latach 50 –tych. Był prekursorem pszczelarstwa w regionie. Pełnił obowiązki prezesa Związku Pszczelarskiego w Przemkowie. Współpracował z pszczelarzami z całej Polski. Jego ule „warszawskie“ stały się stałym krajobrazem łąk i wrzosowych połaci leśnych terenów nadleśnictwa Przemków. Miody z pasieki Dziadka lipowe, wrzosowe, rzepakowe oraz akacjowe zajmowały honorowe miejsce na rodzinnym stole nie tylko w moim domu ale również w domach wielu rodzin z naszego regionu. Pszczoły zawsze traktował z szacunkiem, uznaniem oraz niebywałą troską. Dbał o jakość ich życia, która przekładała się na najwyższą jakość miodu. Rozmawiać mógł o pszczołach godzinami. Przysłuchiwałem się tym rozmową, które zawsze odbywały się w zabytkowym holu pięknego domu Dziadka i Babci. Pasieka rozwija się już od ponad 70 lat. Dziadek pozostawił pasiekę i pszczoły i teraz Paweł Krawczonek pierwszy wnuk i wytrwały słuchacz oraz aktywny pomocnik Dziadka kontynuuję jago pasję, która stała się również jego pasją nadając jej
nazwę:

„PASIEKA DZIADKA TOLKA“

Działania w pasiece dotyczą głównie pracy w terenie. Jesteśmy Pasieką wędrowną i od 70 lat odwiedzamy z pszczołami miejsca Dolnego Śląska bogate w pożytki roślin miododajnych takich jak : rzepak, akacja, lipa oraz wrzos. Naszym flagowym miodem jest miód wielokwiatowy - „Odsklepinowy“

Stawiamy na innowacyjność i nowoczesność w odniesieniu do historii i tradycji pszczelarstwa.

Bardzo ważnym aspektem naszej działalności jest edukacja dzieci i młodzieży w dziedzinie:

 • ochrony pszczół
 • ochrony roślin miododajnych oraz łąk kwiatowych
 • ochronie środowiska
 • propagowaniu zdrowego stylu życia
 • wspieranie ginącego zawodu - pszczelarstwa

Idealnym miejscem, w którym możemy zapoznać dzieci i młodzież z tematem pszczół i ich ogromnym wpływem na dalsze życie na ziemi są warsztaty pszczelarskie oraz wystawa Fascynujący Świat Pszczół w Arkadach Wrocławskich we Wrocławiu.

 

Przedstawimy podczas wystawy

 • historię życia pszczoły na ziemi
 • budowę pszczoły
 • cykl życia pszczoły
 • rodzaje uli
 • zagrożenia dla pszczół
 • leczniczą moc pszczół dla seniorów
 • rodzaje miodów
 • propagowanie zdrowego stylu życia
 • zachęcimy do budowy własnej pasieki i opowiemy o wielu innych ciekawostkach z życia niesamowitej Miodulki.

 

Wystawa i warsztaty są bardzo entuzjastycznie przyjmowane i cieszą się ogromną popularnością na terenie Polski.
Dzieci i młodzież podchodzą z dużą empatią do tematu ochrony pszczół i chcą nadal zgłębiać temat życia tych fascynujących owadów, stąd wystawa stacjonarna we Wrocławiu.

Pasieka Dziadka Tolka

Pasieka Dziadka Tolka